Informačné vitríny

Vitríny majú pôvod niekedy v stredoveku. Už v tej dobe ľudia vedeli, že ak chcú vymeniť s niekým svoje produkty, je nutné ich ukazovať. Preto ich začali "vystavovať". V neskorších rokoch vitríny nadobudli dnešného významu a začali vyzerať tak, ako dnes. Konštrukcia so sklenenými tabuľkami, aby bolo vidieť dovnútra. Preto tak môžete prezentovať tovar a nemusíte sa báť, že vám ho niekto rozbije alebo ukradne. Dnešné vitríny môžu mať aj alarm, byť na kód pod Vďaka technickým vymoženostiam môžeme vyrábať nerozbitelné sklo a veľa ďalších ochranných opatrení. Vitríny môžu mať aj informačný charakter, ktorý využívajú prevažne mestá a občianske združenia na informovanie svojich členov o aktuálnom dianí.

Druhy domácích vodáren

Domácí vodárny můžeme rozdělit podle principu na dvě kategorie. První je vodárna s otevřeným vodojemem, která se ale u nás příliš nevyskytuje, jelikož je náročná na postavení i údržbu. Je nutné ji zabezpečit staticky a například i proti zamrznutí v zimních obdobích.
Druhým typem vodárny jsou vodárny s tlakovou nádrží (vodárny Darling). Domácí vodárna s tlakovou nádrží se skládá z čerpadla, které celý systém pohání, dále sací a výtlačné potrubí a ochranné a ovládací zařízení.
Tlaková nádrže u vodárny zajišťuje, že se čerpadlo nemusí tolik namáhat a nesepíná při každém otočení kohoutku.

Výhodná oprava ploché střechy

Když někdo řekne slovo plochá střecha, hned se mi vybaví vzpomínky na letní dovolenou v Řecku a pohled na Atény z letadla. Čím víc se blížíme na východ a jih, tím víc je v těchto oblastech plochá střecha typická. Technicky je to střešní konstrukce nebo střecha se sklonem nanejvýš 5 ° (Dle ČSN 731901:2011). Sklon střechy se volí tak, aby bylo zajištěno snadné odtékání dešťové vody nebo vody při roztávání sněhu. Střecha bývá po celém obvodě obehnána atikou. V poruchovosti hydroizolace a odtokové soustavy a následující nákladné opravě. V případě že se bojíte, že Vás oprava ploché střechy bude stát moc peněz, podívejte se na prezentaci Střechy92 a zjistíte, že to tak horké nebude :-)

Komu svěřit omítky

Stavíte či rekonstruujete dům ve Zlínském kraji a hledáte odpovědnou lokální firmu, která rozumí Vaším potřebám a přizpůsobí se jakýmkoliv nepříjemnostem? Přesně pro Vás je zde firma Omítky Zlín. Více než třicetiletá tradice dokazuje dědictví kvality z generaci na generaci. Zákazníkům nabízí: kompletní dodávku vnitřních a vnějších strojních omítek, materiál od společností PROFI am BAU CM, CEMIX, aj., omítky včetně rohových profilů, dilatačních APU lišt, zakrytí otvorů (oken, dveří) a závěrečný úklid. To vše v profesionálním přístupu. Neváhejte a zjistěte více o této skvělé firmě!

Než zakoupíte bazénové zastřešení

Domácí bazén slouží k odpočinku dospělých a radosti skotačících dětí. Z hlediska bezpečnosti však může být i zdrojem náhodného pádu, úrazu, někdy až s tragickými následky.
Úmrtnost dětí vlivem utonutí patří statisticky na přední místo za dopravními nehodami. Nemluvněti nebo malému dítěti se může poškodit zdraví i do 1 minuty pod vodou! 1 minutu pod vodou nepřežije 1% dětí.

Chvilka nepozornosti může vám nebo vašim blízkým změnit svět. Spoléhat na to, že „nám se to nestane“ a nebo „vždyť jsem blízko“ se v těchto konkrétních případech nevyplácí. Lepším řešením je nebezpečnou situaci předvídat.

Aby nedošlo k úrazu, mělo by být okolí bazénu upravené, zbavené nebezpečných míst a to až do vzdálenosti 1,5 m od bazénu. Jedno z nejdůležitějších míst je kolejiště zastřešení bazénů, jeho ostré hrany, dutiny a další detaily. Před výběrem zastřešení je možné bezpečnost kolejiště zjistit.

Existuje však ještě mnoho faktorů, které mohou přispět k vaší bezpečnosti.

Všechny tyto faktory pravděpodobně znáte. Přesto nám dovolte je připomenout.

Děti nikdy nenechávejte u bazénu bez dozoru !

Dětem do pěti let zakupte plavací vestu, která je ochrání i při náhodném pádu do vody nebo na tvrdou podlahu okolo bazénu.
V případě velmi malých dětí doporučujeme rukávky,i když jste v bazénu s nimi.
Bezprostřední okolí bazénu (1,5 m od bazénu) by mělo být vždy upravené bez překážek. Povalující se hadice a jiné předměty, o které je možné zakopnout, umístněte raději dál, než 1,5m od bazénu.

Komůrkový Lexan

Komůrkový polykarbonát Lexan se vyrábí ve třech barevných variantiách - čirá, šedá (opál) a kouř. Standardní rozměry jsou 2100 x 6000 mm anebo 2100 x 7000 mm, avšak firma Tercoplast Vám vystaví individuální nabídku!. Kam se dá tento polykarbonát použít? Například na rovné a obloukové přístřešky, zastávky MHD, skleníky, zimní zahrady, verandy. Dále také na zastřešení bazénu,  na průmyslové haly (zasklení světlíků a obvodových plášťů), příčky v interiérech a na reklamní tabule. Prohlédněte si propracovaný e-shop firmy Tercoplast a přesvědčte se, že není levnějšího a kvalitnějšího výrobce na českém trhu!

Milujete bublinky?

V moderních domech je dnes standardní výbavou mimo všemožných tabletů a počítačů také luxusní relaxační vířivka. Spousta manažerů našlo zálibu v koupání mezi bublinkami. Přijdou domů z práce, zhodí ze sebe vše a "naloží" se do nádoby plné vařící vody. Zároveň však nemají dostatek času na kvalitní údržbu zařízení. Navíc zajištění všech technických věcí u whirlpoolů není pro obyčejného člověka. Proto je zde whirlpool servis od firmy Hydropool Spas Zlín, který za Vás zajistí vše potřebné k údržbě whirlpoolu. Mimo to Vám navrhne komplexní řešení nedostatků celého vířivkového systému. Prohlédněte si prezentaci firmy, která ovládá montáž bazénů po celé České republice!

Esteticky dokonalý bazén

Velmi moderní jsou aktuálně instalace domácích bazénů pro celoroční využití - čili vnitřních bazénů. Jenže při výběru bazénu s nerezovým korpusem nedocílíte ani zdaleka výhod, které můžete mít při volbě skleněných či keramických obkladů. Například použití povrchově upravených tlakově odlívaných bronzových komponentů německého výrobce Hugo Lahme. Dále tyto vnitřní bazény dají úplně jiný rozměr relaxačnímu prostředí, které vhodnými světelnými doplňky můžete vytvořit. Zkrátka, pokud nechcete fádní bazén bez jakékoliv pozitivní energie, můžete zvolit nerezový bazén. Pokud si ale potrpíte na luxusu, skleněné či mozaikové bazény jsou pro Vás správná volba

Komůrkový Lexan od firmy Tercoplast

Potřebujete zakoupit komůrkový polykarbonát? Proto je zde pro Vás přední prodejce polykarbonátu, čili Lexanu, firma Tercoplast. Nabízí široké množství desek jak kouřových, mléčných tak i čirých. Samozřejmě v různě tloušťc - od 4,5 až do 16 mm. UV filtr zajišťuje barevnou stálost a vysokou odolnost proti nárazu. Chcete zjistit o polykarbonátu více? Neváhejte navštívit webové stránky firmy Tercoplast.

Vybírejte termín na realizaci terasy již nyní!

Pokud si chcete postavit terasu, asi jste to neřešili právě teď, když většinu zahrádek pokrývá sníh. Ale už je načase naplánovat si realizaci alespoň termínově, protože diáře společností, které staví terasy, se už nenávratně plní. A pak se také může stát, že v létě už žádný volný termín nenajdete.

terasy

Pokračovat ve čtení

Exkluzivní bazén s mozaikou

Fanoušci luxusu, vkusu a nápaditosti musí žasnout nad novým trendem a výstavbě bazénů. Obyčejný bazén již působí fádně a nezajímavě. Některé firmy však přináší realizaci mimořádného mozaikového bazénu. Ten dokonale oživí celou místnost, kde je bazén situován a ve spojení s elektrotechnikou a led světly vytvoří unikátní atmosféru, kterou doma zkrátka musíte mít! Potom dostává pojem domácí bazén úplně jiný rozměr. Vaše relaxační možnosti nabírají úplně jiných rozměrů a můžete tak být více odpočatí a úspěšní ve své práci. Zároveň, pokud provozujete wellness centra, je to pro Vás inspirace, jak ještě více nadchnout klienty.

mozaikovy bazen

Dveře? Plechové!

Dnes plní dveře nejen estetickou, ale hlavně ochranou funkci. Jejich cílem je chránit váš majetek před vandaly a zloději. Váš dům či byt bude díky kvalitním dveřím ochráněn a vy se v něm budete cítit naprosto v bezpečí. Koupíte-li kvalitní bytelné plechové dveře, můžete si být jisti jejich dlouhou životností.
Jako vstupní dveře nejsou sice plechové dveře po estetické stránce ideální volbou, ale tyto dveře nachází uplatnění hlavně v garážích či ve sklepech. Objednat si můžete i plechové dveře na míru, pokud máte na výrobu speciální požadavky. Spousta firem, která se zabývá výrobou plechových dveří, vám vyhoví.