Exteriér

Kalové čerpadlo lze zakoupit v několika variantách

kalove cerpadlo

Kalové čerpadlo, známé rovněž pod pojmem ponorné, je svou konstrukcí uzpůsobeno tak, aby mohlo být při čerpání umístěno pod hladinou čerpané tekutiny. To mu umožňuje čerpat tekutiny i z opravdových hloubek, jako jsou například studny. Ponorné čerpadlo se skládá ze samotného sacího ústrojí a elektromotoru. Možnosti ponoření jednotlivých čerpadel jsou tak limitovány technickou úrovní upevnění elektromotoru.

Existuje několik druhů kalových čerpadel, tady jsou některé z nich:

  • Ponorná kalová čerpadla do septiků, žump a kanalizačních jímek se hodí zejména pro čerpání vody s určitým obsahem fekálií z domácností, provozoven, celých obcí apod. Jejich sací otvory většinou nemají žádná síta.
  • Kalová čerpadla s volným průchodem nečistot, které umožňují nečistotám mnohem vyšší průchodnost přes oběhové kolo.
  • Kalová čerpadla s řezákem mívají obvykle větší tlak a menší výtlačnou přípojku, nehodí se pro čerpání odpadní vody s obsahem písku a tzv. abrazivních nečistot.

Vybírejte termín na realizaci terasy již nyní!

Pokud si chcete postavit terasu, asi jste to neřešili právě teď, když většinu zahrádek pokrývá sníh. Ale už je načase naplánovat si realizaci alespoň termínově, protože diáře společností, které staví terasy, se už nenávratně plní. A pak se také může stát, že v létě už žádný volný termín nenajdete.

terasy

Pokračovat ve čtení

Řezání betonu, železobetonu, cihel i kamene

Firma Martin Divila se zabývá řezáním betonu, železobetonu, cihel či kamene pomocí elektrických stěnových pil s diamantovým kotoučem chlazeným vodou. Tato technologie umožňuje komfortní, rychlé a přesné dělení stavebních materiálů nejen na stavbách, ale také v interiérech domů a bytů. Místo provádění prací pečlivě zabezpečí proti poškození odpadní vodou a ušpinění. Výhodou tohoto způsobu řezání je mimo jiné minimum vibrací a bezprašnost. V případech řezání většího rozsahu či zásahů do nosných konstrukcí je nezbytné před zahájením prací vyhotovit statický posudek, který může být na přání zákazníka součástí dodávky.

Kdy se dá tato metoda použít? Při vytváření otvorů pro okna a dveře, k odstraňování stěn a stropů, řezání dilatačních spár, drážek pro elektroinstalaci, k postupné demolice objektů nebo ke srovnávání nerovností stěn. Ale je možné ji využít i v exteriérech.

Jaký vybrat plot?

Plánujete výstavbu plotu kolem svého pozemku či zahrady? Mnohdy se jedná o velmi náročnou a nákladnou záležitost. Trendy v oplocení jsou stále dřevěné ploty a klasické pozinkované pletivo obalené plastem. Velmi oblíbené jsou také platové ploty, které mají imitaci dřeva. Tyto ploty vynikají dlouhou životností a nízkými náklady. Pokud ale sháníte klasiku, obraťte se Kovovýrobu Dobeš, která nabízí plotové sloupky, brány, pletiva i celé ploty na klíč. Odpadnou vám tak starosti s jeho realizací.  

Proč investovat do nového komínu?

Komín je dnes využíván k několika účelům. V první řadě odvádí spaliny z objektů, dále se napojuje na kamna, pece, krby či kotle, u nichž má funkci jednoduchého vzduchového čerpadla. Komíny Zlín nabízí celá řada společností. Jestliže máte starý komín, investujte do nového, který je vyroben z kvalitnějších materiálů.

Pokračovat ve čtení

Kupujete markýzu?

Slunce dokáže čas od času nepříjemné, a proto je v současné době stále nutnější i populárnější používat k zastínění výkladních skříní i odpočinkových koutů a balonů markýzy. Markýzy Brno nabízejí širokou škálu typů a barev látek, jež jsou ještě dále upravovány impregnací, což slibuje stálobarevnost a odolnost vůči vlivům počasí. Možná právě proto jsou markýzy tak oblíbené a uspokojují i zákazníky vlastnící malý obchůdek nebo lenošící na své zahrádce. Nabídka firmy Stín Šotel je široká a její profesionální tým vám poradí při výběru té dokonalé markýzy právě pro vás.

Izolace střech, jezírek i balkonů

Hledáte firmu, která se specializuje na hydroizolace ve Zlíně a okolí? Pak je tu přesně pro vás firma Izolace Juřík, která se zabývá celkovým servisem i realizací zakázek v oblasti hydroizolačních technologií. Pyšní se několikaletou zkušeností v této oblasti a mezi jejich přednosti patří, že poskytují záruku až 10 let. Jejich zaměstnanci jsou pravidelně školeni, a tak je práce vysoce profesionální a postupy inovativní.

Co všechno firma nabízí? Hydroizolace střech, terasy/balkonu, základů, izolace proti vniku radonu a úniku ropných látek, izolace proti chemii a nebezpečném odpadu, izolace bazénů, jezírek a různých vodních ploch. Hydroizolace Zlín je tu pro vás!

Leštění a broušení nerezu

Frunek lesteni nerezuNajít firmu v oblasti leštění a broušení nerezu, která by vám mohla garantovat nízkou cenu a vysokou kvalitu, není lehký úkol. Jednou z nich však je firma Fruněk INOX s.r.o., která se může pyšnit bohatou nabídkou služeb a produktů. Mezi službami najdete broušení, leštění, frézování, vrtání, řezání či ohýbání. Jestliže chcete využít některé z těchto služeb, navštivte firmu v prostorách průmyslové zóny ve Zlíně, kde má svou vlastní výrobní halu pro zprostředkování své práce.

Pokračovat ve čtení

Čerpadla

Čerpadla jsou mechanické stroje dodávající energii tekutinám, které skrz ně protékají. Většina laiků si pod pojmem čerpadla představí stroje, které jim pumpují vodu ze studny přímo do koupelny a zajišťují tak na jejich chatě či chalupě komfort v podobě tekoucí vody. Využití čerpadel je však mnohem širší.

Pokračovat ve čtení

Jak funguje hydraulika?

Víte, co je hydraulika? Hydraulika je technická disciplína zabývající se využitím mechanických vlastností tekutin pro technické účely. Tato věda nám umožňuje sestavit hydraulické zařízení, která mají široké využití, používají se například v stavebnictví, v zemědělství, v průmyslu nebo také v dopravě.

Pokračovat ve čtení