Jak vybrat moderní a stylový botník do předsíně

Víte, kam návštěva vstoupí jako první, když se rozhodne váš navštívit? Ano, přece do předsíně, proto je nutné ji mít zařízenou tak, aby působila hned na první dojem příjemně a útulně. Přece nikdo nechce, aby si to přátelé hned ve dveřích rozmysleli. Většinou se jedná o menší místnost, spíše dlouhou než širokou, proto je nutné přemýšlet při výmalbě nebo zařizování. Vždy však mějte na paměti, že tato místnost musí být především reprezentativní a k tomu dopomůže například stylový botník, který si v tomto článku vybereme.

botník

Jak vybírat materiál botníku?

Botník neboli skříňka na boty je kus nábytku, který má hned několik podob a variant. Buďto se můžeme setkat s policovým systémem, vyklápěcím botníkem nebo skříňkou se sedákem pro snadnější obouvání. Ať už je to systém, který chce, vždy je dobré vybírat odolný materiál.

Jak probíhá ukládání obuvi? Člověk dojde domů, vyzuje boty a odloží je do botníku. Pokud je venku sucho, nic se neděje, v případě, že prší nebo sněží je situace jiná. Měli bychom dávat pozor, ať nedochází ke zbytečnému ulpívání špíny a vlhkosti na jednotlivých odkládacích místech pro boty. Pokud na to nechceme myslet, je potřeba se porozhlédnout po dobře omyvatelném materiálu.

Plast

Botníky s umělé hmoty jsou oblíbené hned z několika důvodů a to díky přívětivé ceně a vysoké flexibilitě, případně nízké hmotnosti. Tyto vlastnosti jsou však vykoupeny nízkou stabilitou a životností.

Lamino

Tento materiál se těší velké popularitě díky podobným vlastnostem jako plast ale v kabátku "dřeva". Lamino je levné, dosahuje značné životnosti a snadno se udržuje. Pokud se rozhodnete pro tento botník, zaměřte se na lepené hrany a jiné než ABS ani neberte.

Dřevo

Máte-li rádi dřevo, tím nemyslím lamino, ale opravdový masiv, a trhu najdete nepřeberné množství botníku z toho luxusního materiálu. Jak už to ale bývá, styl je vykoupen vyšší cenou, kterou ne každý akceptuje. Dřevo se vám zase odvděčí opravdu velkou životností, odolností vůči mechanickému poškození nebo vlhkosti. Pokud dojde k poškození, snadno lze dřevo přebrousit a přetřít ochranným nátěrem.

výklopné botníky

Cirkulace vzduchu v botníku

Stejně jako materiál je důležité, jak botník vypadá z hlediska otvorů pro přístup vzduchu. Větrání je zejména u obuvi důležité, pokud si nechceme vypěstovat plísně nohou. Většina botníku je ze zadní části opatřena otvory, které zabezpečují výměnu vzduchu. Botníkům bez ventilace se raději vyhněte.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit