Jak fungují elektronické ohradníky pro psy?

Klidně relaxujete na zahradě před domem a váš pejsek okolo pobíhá, když v tom se vám ztratí z očí. A tak se rozhlížíte, kam se zatoulal, když v tom zahlédnete, jak pejsek běží přímo do frekventované silnice. Přesně takové zděšení nechce zažít žádný pejskař. Jak nám s tím tedy mohou pomoci elektrické ohradníky?

dog-in-the-garden-PRM4JGJ-min

Neviditelný plot pro každého psa

Elektrický ohradník pro psa je neviditelný plot, který můžete požít bez ohledu na druh, velikost a váhu vašeho mazlíčka. Plot ohlídá, zda ním prochází jak ratlík, tak bernardýn. Určitě se nemusíte bát, ačkoli je v názvu slovo elektrický, rozhodně vašemu mazlíčkovi jakkoli neublíží. Je zcela bezpečný jak pro psa, tak pro každého dalšího člena rodiny. Princip těchto elektrických ohradníků pro psy je velmi jednoduchý. Fungují jako korekční upozornění v několika stupních.

Zahrada nebude jako ohrada pro dobytek

Vzhled neviditelného plotu rozhodně není jako klasický plot nebo dokonce jako ohrada určená pro dobytek. Vzhled vaší zahrádky to nějak zásadně nezmění. Mnoho z elektrických ohradníků pro psy jsou bez jakéhokoli drátu. Jsou proto bezdrátové. Vysílají signál do určitého okruhu, vymezují tím prostor, ze kterého pes nesmí. V případě, že se k hranicím plotu pejsek přiblíží, dostane nejprve výstražný zvukový signál. Pokud i tak jde stále blíž, nastane třetí upozornění v podobě vibrace. Když ani tento varovný signál neuposlechne, dochází ke třetí a poslední fázi – vyslání elektrostatického impulsu. Před tím, než začnete zařízení používat, seznamte s ním i svého mazlíčka. Ukažte mu prostor, kde se smí pohybovat.

Proč si tohoto pomocníka pořídit?

Je tu hned několik důvodů, proč nad neviditelným plotem přemýšlet:

  • Utíkání psa do silnice nebo záhonů
  • Utíkání psa za lidmi a zvířaty
  • Podhrabávání klasického plotu
  • Přeskakování nízkého plotu

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit