Zateplete svůj dům ekologicky a kvalitně

Tepelné izolace se také vyvíjejí kupředu. Nová doba potřebuje nová řešení, a proto i tepelná izolace se přizpůsobuje požadavkům. Ekologické standardy tedy pronikly i do této oblasti a můžete si tak pořídit speciální hnědou tepelnou izolaci ve Zlíně, která hrdě nese název ECOSE Technology. Tento typ izolace má zvýšenou pružnost, standardní vodoodpudivost. Je z přírodních minerálů a přitom má stejné vlastnosti jako ostatní druhy skelné vaty.

izolace Zlín

Pokračovat ve čtení

Zahradní domek – místo k přespání i úschově techniky

zahradní domky Brno

Malé sruby, boudy na nářadí, zahradní domky, pergoly, chatky – tato drobná stavení se stále častěji stávají součástmi zahrad. Jsou budována ze dřeva a vaši zahradu obohatí. Zahradní domky Brno instalují profesionální řemeslníci. Pojďme se podívat, proč byste si takový domek měli pořídit i vy.

Pokračovat ve čtení

Kvalita od Helíska

Pokazilo se Vám oběhové čerpadlo a vy nevíte, co s tím? Obraťte se na pana Helíska, který se zabývá prodejem a servisem čerpadel. U něj si určitě vyberete – má několikaleté zkušenosti, nabízí široký sortiment v tlakových nádobách, oběhových čerpadlech nebo jiných typech čerpadel.

oběhové čerpadlo

Pokračovat ve čtení

Nábytok z masívu vydrží dlho

Pokial máte záujom o nábytok z masívu, obraťte sa na odborníkov v tejto oblasti. Jejich meno je ROALHOLZ a jedná sa o slovenskú spoločnosť so sídlom v Brumově. Táto spoločnosť vznikla roku 1995 a tehdy sa zameriavala na produkciu nábytku z masívného smrekového dreva. Dnes sa špecializujeme hlavne na nábytok detský a študentský. V jeho sortimente však nájdete ostatné typy nábytku postele, spálne, skrine, komody, sektorové zostavy a ďalšie. Nábytok ROALHOLZ je skladobný, jednoduchý, funkčný, a veľmi variabilný s moderným designom severského štýlu a dlhou životnosťou. Vybavuje tiež hotely a penzióny, a tak sa pýši profesionalitou.

Řezání betonu, železobetonu, cihel i kamene

Firma Martin Divila se zabývá řezáním betonu, železobetonu, cihel či kamene pomocí elektrických stěnových pil s diamantovým kotoučem chlazeným vodou. Tato technologie umožňuje komfortní, rychlé a přesné dělení stavebních materiálů nejen na stavbách, ale také v interiérech domů a bytů. Místo provádění prací pečlivě zabezpečí proti poškození odpadní vodou a ušpinění. Výhodou tohoto způsobu řezání je mimo jiné minimum vibrací a bezprašnost. V případech řezání většího rozsahu či zásahů do nosných konstrukcí je nezbytné před zahájením prací vyhotovit statický posudek, který může být na přání zákazníka součástí dodávky.

Kdy se dá tato metoda použít? Při vytváření otvorů pro okna a dveře, k odstraňování stěn a stropů, řezání dilatačních spár, drážek pro elektroinstalaci, k postupné demolice objektů nebo ke srovnávání nerovností stěn. Ale je možné ji využít i v exteriérech.

Rekonstrukce rodinných domů není jenom běžná úprava

Mnoho lidí si plete pojem rekonstrukce s pojmem úprava. Rekonstrukce není pouze úpravou, ale při ní zasahujete do dispozic pokojů, do stavebních záležitostí apod. Na rekonstrukci potřebujete povolení od stavebního úřadu a svých sousedů. Jak taková rekonstrukce probíhá? Nejprve si musíte najít firmu, která bude na rekonstrukci dohlížet. Nejlepší je využít společnost, o které víte, že je seriózní a specializuje se na rekonstrukce rodinných domů. Dalším krokem je prohlídka domu, kdy společnost zjistí, v jakém stavu se dům nachází a jaké úpravy budou potřeba vykonat. Následuje kalkulace a rozvržení aktivit stavebního rázu. Následuje smlouva se společností a návrh přestavby. Na základě tohoto postupu vám firma stanový rozpočet, kolik bude rekonstrukce stát.

Nejkvalitnější stavební řezivo

Většina stavebních firem vyrábí velkou spoustu různých stavebních materiálů ze stavebního řeziva. Najít můžete smrkovo-jedlové řezivo na stavební účely, konstrukční hranoly v různých dimenzích, fošny, šalovací desky a hranoly, bednící desky na záklopy střech, střešní latě a krovy. Nejkvalitnějším hranolem jsou KVH hranoly, které jsou vyrobeny ze smrkového dřeva. Dřevo je vysušené, takže se nerozpíná, neschne a je krásné zhoblovaný, takže i estetickou funkci splňuje velmi dobře. Pokud se vám líbí dřevěné trámy, pak rozhodně s KVH hranolem neuděláte chybu. Navíc jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího severského dřeva.

Stavba plotu je hračka

Efektivní možností, jak si ohraničit svůj pozemek je stavba drátěného plotu. Tento typ plotu volí většina lidí hlavně díky jeho cenové dostupnosti. Základními prvky, které budete potřebovat pro drátěný plot, jsou plastové či pozinkované pletivo, plotové sloupky, napínací dráty a šikmé podpěry.

Než začnete plot instalovat, vymezte si hranici pozemku. Vzdálenost plotových sloupků by se měla pohybovat kolem 2,5 až 3 metrů. Šikmé podpěry se nachází na začátku a konci plotu, respektive v každém rohu. Je-li plot delší, potom se tyto podpěry dávají po cca 25 metrech. Investice do oplocení se opravdu vyplácí.

Poznejte kvalitu dřeva se společností Puidukoda

Od roku 2013, konkrétně od března, kdy přišla na český trh společnost PUIDUKODA CZ, se věnuje nejen maloobchodním záležitostem, ale i velkoobchodem její mateřské společnosti se stejným názvem. Nejvíce se věnuje výrobě palubek, teras, fasád, podlah a dřevěných hranolů. Produkty jsou z kvalitního severského dřeva a jsou hoblované. Většinou jsou ze smrku nebo borovice či ze sibiřského modřínu. Užijte si krásnou kresbu a vůni tohoto dřeva.

Pokračovat ve čtení

Oživte svou fasádu profilem

Už vás nebaví nudné domy, stěny, zářivé barvy a kýčovité vikýře? Koukněte na fasádní profily. Pokud si vyberete u společnosti BOLEK ŠTUKATÉŘSTVÍ, získáte nejvyšší kvalitu. Dostanete jej připravený v instalaci. Bývají potažené speciální vrstvou a vyztužené skelným vláknem.  

Pokračovat ve čtení

Jaký vybrat plot?

Plánujete výstavbu plotu kolem svého pozemku či zahrady? Mnohdy se jedná o velmi náročnou a nákladnou záležitost. Trendy v oplocení jsou stále dřevěné ploty a klasické pozinkované pletivo obalené plastem. Velmi oblíbené jsou také platové ploty, které mají imitaci dřeva. Tyto ploty vynikají dlouhou životností a nízkými náklady. Pokud ale sháníte klasiku, obraťte se Kovovýrobu Dobeš, která nabízí plotové sloupky, brány, pletiva i celé ploty na klíč. Odpadnou vám tak starosti s jeho realizací.